Genel

EDREMİT’TE HAYIRSEVERLERDEN EĞİTİME TAM DESTEK

5 Aralık 2018
Edremitli hayırseverler, öğrencilerimizin nitelikli eğitim alması için okullarımıza desteğini esirgemiyor.
Bu kapsamda Edremit ilçemizde eğitime destek veren Hayırsever-İşadamı Agah Ferhatoğlu tarafından Güre Atatürk İlkokulu / Ortaokuluna “Çok Amaçlı Konferans Salonu” ve babası Hayırsever Kazım Ferhatoğlu tarafından da Şehit Tümgeneral Aydoğan Aydın Ortaokuluna “Z Kütüphane” yaptırılarak öğrencilerin hizmetine sunuldu.
İlk olarak Güre Atatürk İlkokulu / Ortaokulunda gerçekleştirilen “Çok Amaçlı Konferans Salonu” açılış törenine; Edremit Kaymakamı Ali Sırmalı, Edremit İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Koç, Hayırsever Agah Ferhatoğlu, Hayırsever Kazım Ferhatoğlu, Zehra Ferhatoğlu, okul müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı. Hayırsever Agah Ferhatoğlu tarafından yaptırılan çok amaçlı konferans salonunun açılışını gerçekleştiren Kaymakam Sırmalı, eğitime katkıları için Hayırsever-İşadamı Agah Ferhatoğlu’na plaket takdim ederek eğitime değerli katkılarından dolayı teşekkür etti.
Daha sonra Şehit Tümgeneral Aydoğan Aydın Ortaokulunu ziyaret eden Kaymakam Ali Sırmalı, Hayırsever-İşadamı Agah Ferhatoğlu’nun babası Kazım Ferhatoğlu adına yaptırdığı “Z Kütüphane”nin açılışını gerçekleştirdi. Z-Kütüphane Açılış törenine; Edremit Kaymakamı Ali Sırmalı, Edremit İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Koç, Hayırsever Agah Ferhatoğlu, Hayırsever Kazım Ferhatoğlu, Zehra Ferhatoğlu, okul müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.
Hayırsever Kazım Ferhatoğlu’na plaket takdim ederek değerli katkıları için teşekkür eden Kaymakam Ali Sırmalı, “Edremit İlçemizde 24.000 öğrencimiz ve 89 okulumuz bulunmaktadır. İlçemizin artan nüfusuyla birlikte öğrenci sayımız da her geçen gün artmaktadır. Bu kapsamda devletimiz tarafından ilçemize önemli sayıda eğitim yatırımları yapılmaktadır. İlçemizin eksik eğitim ihtiyaçlarının karşılanması anlamında devreye hayırseverlerimiz girmektedir. Bugün burada Hayırseverimiz Agah Ferhatoğlu tarafından Güre Atatürk İlkokulu/Ortaokuluna çok amaçlı salon kazandırılmıştır. Aynı zamanda babası Hayırsever Kazım Ferhatoğlu tarafından da Şehit Tümgeneral Aydoğan Aydın Ortaokuluna Z Kütüphane kazandırılmıştır. Geleceğimizi emanet edeceğimiz yavrularımızın daha iyi şartlarda eğitim alması için bizlere her zaman destek olan eğitim gönüllüsü hayırseverlerimize çok teşekkür ediyorum. Bizler eğitim alanında yapılan bu tür çalışmaların her zaman yanındayız, yanında olmaya da devam edeceğiz. Eğitim alanında gerçekleştirilen bu güzel hayırların diğer hayırseverlerimize de örnek olmasını diliyorum. Hem çok amaçlı salonun hem de Z Kütüphanenin okulumuza ve öğrencilerimize faydalı olmasını diliyorum” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir